Finalistes 2021

Categoria Animació
· Daniel Soms, per ‘Nosotros no Olvidamos’, A.C.A.T.S.
· Martin Tognola, per ‘Baby guitar’ (treball personal)
· Miguel Porlan, per ‘All Kinds of Magic’, All Kinds of Magic – MMBP
· Mónica Romero González, per ‘MI TU SU’ (treball personal)
· Pedro Bellido Barquero, per ‘Gallinas y otros cuentos’, Libros del Zorro Rojo

Categoria Autoedició
· Agustí Roca Amigó, per ‘La Ciutat sobre el Llac’
· Arianne Faber, per ‘Purple Haze’
· Jani lunablau i Roberta Bridda, per ‘Come un albero’
· Luisa Vera, per ‘THE BARCELONIAN’
· Colectivo Cinco, per ‘Cuando las ranas tenían pelos y las gallinas tenían dientes’

Categoria Científic
· Aurora Portillo Calvo, per ‘Projecte museístic de la rehabilitació del Mas de Burot’, Inclita Cultura per Ajuntament · d’Horta de Sant Joan
· Isabel Dias Loureiro, per ‘Aneurisma Cerebral’, Homograma
· Jordi Corbera, per ‘Vegetació de Collserola’, Consorci del Parc Natural de la Serra de Collserola

Categoria Coberta de llibre
· Diego Mallo, per ‘Les flors del carrer’, BAMBÚ (Editorial Casals, SA)
· Flavia D’Anna, per ‘Web Book’, Dario Flaccovio Editore
· Natalia Zaratiegui, per ‘El Pare Mort’, Extinció Edicions
· Pep Boatella, per ‘Col·lecció Thomas Mann’, Penguin Random House

Categoria Edició, disseny i producte
· Aleix Pons Oliver, per ‘Cherry Hill, a childhood reimagined’, Jona Frank
· Miguel Porlan, per ‘Banana’, Cuero Records
· Nazareth Dos Santos, per ‘Exposición Pequeño Pero Matón’, Ajuntament de Barcelona

Categoria Espais específics
· Reskate (Javier de Riba de Urrutia), per, ‘Eco vs Ego’, Grenoble Street Art Fest

Categoria Futurs Professionals
· Ciara Quilty-Harper, per ‘Lemon Yellow’, Escola Massana
· Judit Rambla, per ‘Lo que confiesa la carne’, EASD Pau Gargallo
· Laia Cardona Garcimarrero, per ‘Atrapada’, Escola d’Art la Industrial

Categoria Junceda Global
· Alberto Gamón Carranza, per ‘México insurgente’, Nórdica Libros y Capitán Swing
· Julio Antonio Blasco, per ‘Robatoris de llegenda’ Zahorí Books
· Marina Porras Chassignet, per ‘A History of Vegetarianism’, Holy Flat! Restaurant
· Peter Van den Ende, per ‘Travessia’, Libros del Zorro Rojo
· Vane Julián, per ‘FIRA DE LES ARTS’, Massapalacarabassa

Categoria Llibre adult ficció
· Gisela Navarro Fuster, per ‘Alícia’, Alma editorial
· Javier Royo Espallargas, per ‘Homo Machus’, Editorial Lumen
· Sandro Bassi, per ‘La Nacionalien’, Libros del Zorro Rojo

Categoria Llibre infantil ficció
· Carolina Celas, per ‘Horitzó’, Editorial La Topera
· Elena Val, per ‘Núvols al cap’, AKIARA books
· Maria Elena Valdez, per ‘Crianças (Niños)’, Alboroto Ediciones/Pallas Editora
· Pep Montserrat, per ‘Les bruixes d’Arlet’, COMBEL (Editorial Casals, SA)

Categoria Llibre no ficció adult i infant
· Aina Bestard, per ‘Paisatges perduts de la Terra’, Zahorí Books
· Eva Miquel, per ‘Des de l’aigua’, Zahorí Books
· Mariona Cabassa, per ‘Infinit’, Zahorí Books
· Tània Garcia, per ‘Un, Un Milió’, Mosquito Books Barcelona

Categoria Premsa i revistes
· Cristina Spanò, per ‘How SARS-CoV-2 causes disease and death in Covid-19’, The Economist
· Cristina Spanò, per ‘The great disruptor’, The Economist
· Ivan bravo, per ‘The Corner Spots’, The New Yorker
· Martín Elfman, per ‘Horizonte en venta’, The Barcelonian
· Martín Tognola, per ‘Only 2 Left in Stock!’, The Wall Street Journal
· Miguel Montaner, per ‘Find Your Zen’, Atlas by Etihad
· Miguel Porlan, per ‘How Covid-19 Derailed My Financial Goals’, The Wall Street Journal
· Miquel Vila, per ‘Paraules Respectuoses/Llenguatge inclusiu’, Col·legi de Periodistes de Catalunya / Laia Guarro

Categoria Publicitat
· Laura Liedo, per ‘Ecofeminismo y emergencia climática’, Ajuntament de Barcelona
· Miguel Montaner, per ‘EL meu fill fa bullying?’, Fundació Barça i Diari ARA
· Patossa (Patrícia Barrachina), per ‘Campanya gràfica temporada 20/21 de Teatre Escalante’, Diputació de · València – Teatre Escalante
· Xavier Mula Ferrer, per ‘Sense planeta no hi ha vida – Sentit comú’, Barcelona en Comú