Finalistes 2022

Categoria Animació
· Arnal Ballester, per ‘Booktrailer del llibre UNA PIERNA’, editorial A buen paso
· Clara Iris Ramos Navarro i Joan Thelorious, per ‘Animació “Hongo” – VETA Batir Records’, VETA
· Martín Tognola, per ‘Baúl de bulos’, La Vanguardia

Categoria Autoedició
· Elena Mompó, per ‘Postales’
· Ilich Roimeser Xirgo, per ‘Espècies protegides de Cap de Creus’
· Marta Cartu, per ‘Hola Siri’

Categoria Científica
· Jordi Corbera, per ‘Nuestro planeta’, Edicions Casals

Categoria Coberta de llibre
· Carmen Segovia, per ‘En la casa de los sueños’, Anagrama
· Christian Inaraja Genís, per ‘¡A que sí!’, Kalandraka

Categoria Còmic
· Cristina Losantos Sistach, per ‘Una bona collita’, Tatano
· Javier Royo, per ‘Laborachismo’, Editorial Lumen / Penguin Random House
· Roger Ruppmann, per ‘Avui m’he comprat una destral’, Editorial Males Herbes
· Sandra Hernández Correa, per ‘El hombre que plantaba árboles’, Bang Ediciones

Categoria Edicions, disseny i producte
· Clara Iris Ramos Navarro, per, ‘VETA LP’, VETA (Batir Records)
· Joan Negrescolor, per ‘LP Rodrigo Laviña y su combo (Extraño Weis)’, Say It Loud
· Txell Darné Teixidor, per ‘The Fox & The Mouse’, Londji

Categoria Espais específics
· Javier Royo, per ‘Mural Banksy al Museu del Disseny’, Tram Barcelona / Rebobinart
· Marina Capdevila Papió, per ‘Viejas Glorias’, Residència Puig d’En Roca
· Patrícia Barrachina-Patossa, per ‘La Barcarola’, Gran Teatre El Liceu

Categoria Futurs Professionals
· Celeste Cuevas Esturillo, per ‘La música siempre está en mi cabeza’, EASD Serra i Abella
· Marina Camprubí Delgado, per ‘El Fum Dirà’, Escola Massana
· Nicola Marras, per ‘Pan’, Escola Massana

Categoria Junceda Global
· Cecilia Moreno, per ‘Loba’, Libre Albedrío
· Christian Montenegro, per ‘Metrópolis’, Libros del Zorro Rojo
· Daniel Montero Galán, per ‘581 mapas’, La uña rota
· Mariana Rio, per ‘Os Peixes Que Fugiram da História’, Pato Lógico
· Nani Brunini, per ‘Discórdia’, Pato Lógico

Categoria Llibre adult ficció
· Adrià Marquès, per ‘El pueblo que votó que la tierra era plana’, Editorial Avenauta
· Joan Casaramona Gual, per ‘La Quimera del Tahini y otros poemas’, Llamp Edicions

Categoria Llibre infantil ficció
· Carmen Segovia, per ‘La Noche de la Huida’, Ekaré
· Marc Torrent Barceló i Lyona, per ‘Motxilles’, Baobab (Estrella Polar)
· Mercè Galí, per ‘Jo sóc l’altre’, Litera Libros

Categoria Llibre no-ficció adult i infantil
· Diego Mallo Ferrer, per ‘Manual de vida’, Alma Editorial
· Guillem Arderius Guiteras, per ‘Il·lustracions glossari llibre de receptes Casa Virupa’, Casa Virupa
· Sonia Pulido Flores, per ‘Más puta que las gallinas (y otras animaladas machistas)’, NubeOcho

Categoria Premsa i revistes
· Ciara Quilty-Harper, per ‘Alone Time’, The New York Times
· Maria Gargot, per ‘La nedadora’, Catorze
· Pep Boatella, per ‘Opinió a ‘De Volkskrant’’, De Volkskrant / Koos Jeremiasse

Categoria Publicitat
· Javier Royo, per ‘Igual de Diferentes, Igual de Profesionales’, Fundació Eurofirms
· Martina Manyà Vintró, per ‘Cartells per a la 29a Mostra Internacional de Films de Dones de Barcelona’, Drac Màgic
· Núria Inés Hernández, per ‘48ª Fira Avícola raça Prat’, Ajuntament del Prat de Llobregat